До уваги депутатів Великобілозерської районної ради

Повідомлення

про необхідність заповнення депутатами Великобілозерської районної ради сьомого скликання Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2019 рік

Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» від

14 жовтня 2014 року № 1700-VIІ (зі змінами та доповненнями) визначає перелік суб’єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та порядок подання ними декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру  за минулий рік, зокрема шляхом її заповнення до  1 квітня на офіційному веб-сайті

Національного агентства з питань запобігання корупції.

Законом України «Про запобігання корупції» до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, віднесено, зокрема, депутатів місцевих рад.

Згідно з ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

З огляду на викладене, депутати Великобілозерської  районної ради  сьомого скликання  зобов'язані заповнити  до 1 квітня 2019 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції  декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік

Антикорупційним законом на державні органи, органи місцевого самоврядування та юридичні особи публічного права покладено обов’язок перевіряти факт подання суб’єктами декларування декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Нагадуємо, що на підставі Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад належать до суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про  запобігання  корупції», тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Також статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації", що карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Прохаємо депутатів Великобілозерської районної ради відповідно до цих роз’яснень заповнити до 1 квітня 2020 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.