10.06.2016 року відбулося засідання 8-ої позачергової сесії Великобілозерської районної ради сьомого скликання

 

   10.06.2016 року відбулося засідання 8-ої позачергової сесії Великобілозерської районної ради сьомого скликання. У роботі сесії взяли участь заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації-начальник управління дошкільної, загальної середньої позашкільної , професійної та вищої освіти Захарчук В.М. та начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації Зубченко О.С. На розгляд позачергової сесії було внесено 5 питань. Першим питанням, яке розглядали депутати, було питання «Про оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів Великобілозерського району». Під час обговорення депутати вказували на важливість цього питання та на те що втрачено багато часу. Ще 26.02.2015 року було видано розпорядження голови районної державної адміністрації  про реорганізацію двох шкіл. 02.03.2016 року було прийнято рішення колегії районної державної адміністрації про оптимізацію мережі шкіл. Але підготовчої роботи з оптимізації шкіл у районі проведено не було. Не було забезпечено гласність та широке обговорення цього питання з громадськістю, вчителями, батьками. Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації не було надано аналізу ефективності існуючої мережі загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням їх матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, наявності дорожньої інфраструктури, демографічних показників та потреб населення у високоякісних освітніх послугах, не проаналізовані спільно з управлінням фінансів райдержадміністрації розрахункові видатки на утримання навчальних закладів у порівнянні з фактичними , не розроблено програми з оптимізації мережі шкіл Великобілозерського району          

   Перед присутніми виступив заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації-начальник управління дошкільної, загальної середньої позашкільної , професійної та вищої освіти Захарчук В.М. Він довів до депутатів районної ради позицію Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації стосовно оптимізації мережі навчальних закладів.

   До депутатів районної ради звернувся також начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації   Зубченко О.С.  У своєму зверненні він зокрема, зазначив, що обласна державна адміністрація спостерігає за тими процесами, які сьогодні є в районі і, на жаль,  бачить системне намагання окремих політичних сил, які, використовуючи соціально-економічну проблематику, роблять спроби дестабілізувати ситуацію в районі. Закликав депутатів районної ради бути зваженими, відповідальними і наголосив на тому, що всі спроби дестабілізувати ситуацію, підірвати вертикаль виконавчої влади в районі отримають жорстку оцінку керівництва області.

   Розуміючи всю важливість питання оптимізації мережі шкіл, необхідність приймати непопулярні, але потрібні рішення, всю відповідальність ( адже школи є спільною власністю територіальних громад сіл Великобілозерського району) депутати районної ради  не прийняли рішення щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів Великобілозерського району, вважаючи, що воно потребує додаткового вивчення та доопрацювання. Оскільки питання внесення змін до програми розвитку освіти  району та внесення змін до районного бюджету були пов’язані з питанням оптимізації мережі шкіл, ці питання були зняті з розгляду.

   Депутати розглянули також питання про внесення доповнень до Регламенту Великобілозерської районної ради та заяву громадянина Супруна В.І. та прийняли з них відповідні рішення.   

« повернутися до списку новин

         Офіційні сайти

 

              

         

       

      

   

 

 

               Преса

        

        

 

Логін: *

Пароль: *